دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/06/30 اصفهان یکی از قطب‌های مهم صنعتی کشور است
اصفهان یکی از قطب‌های مهم صنعتی کشور است
وزیر راه و شهرسازی و وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تجلیل از حمایت از استاندار اصفهان برای رونق اقتصادی استان، اصفهان را یکی از قطب‌های مهم صنعتی کشور دانستند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وامور بین الملل استانداری اصفهان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در بدو ورود مورد استقبال دکترعباس رضایی  استاندار اصفهان و جمعی از مدیران کل استان قرار گرفتند.

وزیر راه و شهرسازی  برای افتتاح کارگو ترمینال فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان و بازدید از چند طرح مانند کنارگذر شرق اصفهان و تولید ریل ملی در ذوب آهن به این استان سفر کرد. وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز امروز با همراهی وزیر راه و شهرسازی در سفر به اصفهان در چند برنامه از جمله همایش روز صنعت و معدن و رونمایی از میز توسعه صادرات نساجی شرکت می کند.

رضا رحمانی در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان افزود: صادرات این استان با افتتاح کارگوترمینال (پایانه بار هوایی ) فرودگاه بین المللی اصفهان، سرعت بیشتری می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه امروز کارگوترمینال فرودگاه بین المللی اصفهان که یکی از مصوبات کارگروه صادرات غیر نفتی بود افتتاح شد، اظهار داشت: این امکانات ظرفیت خوبی برای توسعه صادرات کشور فراهم می‌کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به اینکه امروز در سفر خود به اصفهان در جلسه‌ای در ذوب آهن درباره تولید ریل ملی حضور می‌یابد، تصریح کرد: ما به تولید ریل در ذوب آهن اصفهان رسیده ایم و ظرفیت‌های خوبی در این بخش وجود دارد و امید است با همکاری و همت مسئولان و راه آهن جمهوری اسلامی ایران از این ظرفیت استفاده شود.

رحمانی با بیان اینکه امروز دیدارهایی با صنعتگران اصفهان نیز خواهیم داشت، اضافه کرد: در این دیدارها، مشکلات تولید و صنعت و معدن این استان بررسی خواهد شد.

وی اصفهان را یکی از قطب‌های مهم صنعتی کشور خواند و تاکید کرد: این خطه می‌تواند نقش خوبی در صنعت، معدن و تجارت کشور ایفا کند و مسئولان و مردم عزم کردند که در این شریط جدید از فرصت ها بیشترین استفاده را داشته باشند.

این پایانه در زمینی به مساحت بیش از 2 هزار متر مربع و با اعتبار بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومان توسط اتحادیه تولید و صادرکنندگان میوه استان اصفهان در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی احداث شده است.

محمد اسلامی نیز در حاشیه بازدید از روند اجرای پروژه کنار گذر شرق اصفهان عنوان کرد: با توجه به موقعیت اصفهان که در کانون صنعتی، ترافیکی و اقتصادی کشور قرار گرفته، این طرح سهم بزرگی بر عهده دارد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه طرح کنارگذر شرق اصفهان به دلایل گوناگون طولانی شده ولی هم اینک مشکلات مدیریتی که طرح را به رکود رسانده بود از طرف سرمایه‌گذار رفع شده است.

وزیر راه با اشاره به حمایت‌های استاندار و دیگر مسئولان و همچنین قول و تعهد شهرسازی و سرمایه‌گذار ابراز امیدواری کرد که این طرح تا پایان امسال تکمیل شود.

وی یادآور شد: همچنین تکمیل کامل طرح نیازمند نصب و تکمیل علایم ایمنی در مسیر است و بهره‌برداری کامل در پایان بهار 99 انجام می‌شود.

تعداد بازدید: 26
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal