۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
اداره کل پدافند غیرعامل
صفحه اصلی
اخبار دفتر
1397/08/28 جلسه توجیهی آموزشی پدافند غیرعامل ویژه کارکنان اداره کل راه آهن استان با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل استان
جلسه توجیهی آموزشی پدافند غیرعامل ویژه کارکنان اداره کل راه آهن استان با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل استان روز گذشته جلسه آموزشی توجیهی پدافندغیرعامل در سالن جلسات اداره کل راه اهن استان با حضور مدیرکل و کارشناسان و کارکنان آن اداره کل برگزار گردید.

روز گذشته جلسه آموزشی توجیهی پدافندغیرعامل در سالن جلسات اداره کل راه اهن استان با حضور مدیرکل و کارشناسان و کارکنان آن اداره کل برگزار گردید. در ابتدای جلسه عبدالرسول صفری مدیرکل و دبیر شورای پدافندغیرعامل استان ضمن تقدیر و تشکر از اداره کل راه آهن استان به جهت اهتمام به برگزاری جلسات آموزشی پدافندی و اقدامات خوب و حائز اهمیت پدافندی در حوزه حمل و نقل ریلی  به تشریح تاریخچه سازمان پدافندغیرعامل در کشورهای پیشرفته دنیا و نیز در ایران پرداخت. ایشان بیان داشتکه این سازمان ها در بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان سازمان دفاع غیرنظامی شناخته شده و فعالیت می نمایند و تشکیل این سازمان در ایران با دغدغه مندی مقام معظم رهبری پس از جنگ تحمیلی به صورت رسمی و ساختاری در دستور کار قرار گرفت. همچنین اشاره کرد که سازمان پدافند غیرعامل در حوزه های زیر ساختی کشور وظیفه شناسایی آسیب پذیری ها و تهدیدات متصور را بر عهده دارد و برای این امور تدابیر لازم در راستای مصون سازی و ایمن سازی اتخاذ می نماید. گستردگی زیرساخت های استان معطوف به حوزه زیستی، کالبدی، سایبری، شیمیایی، پرتوی، اقتصادی، الکترونیکی خواهد بود. یکی از مواردی که دارای حائز اهمیت است حمل و نقل کالا و مسافر و بالاخص حمل و نقل ریلی می باشد که این نوع از حمل و نقل خود یک امر پدافندغیرعامل در کنار سایر حمل و نقل ها می باشد، که نیاز است برای استمرار بخشی در این حوزه خدماتی و حفظ کارکرد پدافندی آن، مطالعات پدافندغیرعامل در محدثات و ابنیه های آن انجام پذیرد و به طبع الزامات و دستورالعمل های پدافندی ابلاغی رعایت گردد.

در ادامه سایر مباحث پدافندغیرعامل توسط دکتر جعفری از کارشناسان و مربیان اداره کل پدافندغیرعامل جهت کارکنان و کارشناسان آن اداره کل تدریس گردید.

تعداد بازدید: 25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal