۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ آذر
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
اداره کل پدافند غیرعامل
صفحه اصلی
اخبار دفتر
1396/10/27 همایش تخصصی «آنفولانزای فوق حاد پرندگان ،چالش ها و فرصت ها» در دانشگاه  اصفهان
همایش تخصصی «آنفولانزای فوق حاد پرندگان ،چالش ها و فرصت ها» در دانشگاه اصفهان
روز گذشته همایش تخصصی «آنفولانزای فوق حاد پرندگان ،چالش ها و فرصت ها» و راه کارهای مقابله با این بیماری با توجه به روند رو به رشد شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سال اخیر، توسط دانشگاه اصفهان و با مشارکت اداره کل پدافند غیرعامل استان برگزار شد.
در این همایش تخصصی که با حضور اساتید برجسته بین المللی و ملی و مسئولین اجرایی استان برگزار گردید و به دلایل و ریشه های شیوع این بیماری به عنوان یک تحدید دائمی صنعت طیور و همچنین سلامت انسان در جهان،منطقه غرب آسیا و کشور پرداخته شد, دکتر طالبی رییس دانشگاه ضمن اعلام آمادگی این دانشگاه برای یاری رساندن به دستگاه های اجرایی استان در مقابله با بیماری با بهره گیری از ظرفیت متخصصین خبره و هیات علمی دانشگاه از اقدامات انجام گرفته علمی در این خصوص خبر داد.
دکتر نیلی عضو هیئت علمی دانشگاه و دبیر علمی نشست مذکور در این نشست بر ضرورت راه اندازی آزمایشگاه رفرنس و مرکز پژوهشی ویروس شناسی دامپزشکی تاکید نمود.
صفدریان مدیر کل پدافند غیرعامل استان نیز ضمن تقدیر از زحمات دانشگاه مقابله با این بیماری را مستلزم بهره گیری همزمان از ظرفیت ملی علمی دانشگاه و توان اجرائی دستگاه های اجرایی دانست.
دکتر فرید همت زاده رییس مرکز ویروس شناسی دامپزشکی دانشگاه ادلاید استرالیا،دکتر طلاکش دبیر کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران و دکتر کشتکار معاون اداره کل دامپزشکی استان نیز در سخنان خود به بررسی آخرین وضعیت بیماری در جهان ، منطقه و کشور و داخل استان اصفهان پرداخته و آخرین یافته ها و تجربیات سایر کشورها برای مقابله با این بیماری ارائه شد.
در پایان نیز با برگزاری میزگرد تخصصی با حضور دکتر نیلی، دکترهمت زاده دکتر طلاکش، دکتر کشتکار وآقای سید امیر جعفری مسئول دبیرخانه قرارگاه پدافند زیستی استان به سوالات مربوطه پاسخ داده شد.
 
تعداد بازدید: 17
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal