دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/06/26 جمعیت یکی از عناصر اصلی تداوم و بقای دولت هاست
جمعیت یکی از عناصر اصلی تداوم و بقای دولت هاست
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان اظهار داشت: جمعیت یکی از عناصر اصلی تداوم و بقای دولت هاست که ساختار، ترکیب و ویژگی های منحصر به فردی دارد و باید به آن توجه کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، حیدر قاسمی، در شورای راهبردی جمعیت استان ضمن عرض تسلیت ایام ماه محرم اظهار داشت: عملکرد دستگاه های اجرایی و نهادهای مرتبط به ساماندهی وضعیت جمعیت باید شفافیت بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: جمعیت یکی از عناصر اصلی تداوم و بقای دولت هاست که ساختار، ترکیب و ویژگی های منحصر به فردی دارد و باید به آن توجه کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان تاکید کرد: نیاز سنجی لازم باید در حوزه فرصت ها و ظرفیت های مربوط به جمعیت انجام شود زیرا در سالهای اخیر با توجه به اقدامات مثبت نظام جمهوری اسلامی، امید به زندگی در استان و کشور نسبت به قبل از انقلاب بالاتر رفته است.

وی افزود: ارتقای مسائل بهداشتی و افزایش سطح کیفیت زندگی در دوران مختلف کودکی تا سالمندی، کاهش مرگ و میر در نوزادان از جمله شاخصه های مهمی است که در امید به زندگی در بین افراد جامعه موثر بوده است.

قاسمی تاکید کرد: تغییر نگرش و باورها ضمن احترام به سالمندان و استفاده از تجارب آنان ضروری است و باید تلاش کرد جامعه پویایی، جوانی و نشاط خود را حفظ کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان یادآورشد: الگوهای کشورهای دنیا برای زندگی باید با شرایط، فرهنگ و هنجارهای دینی کشور ما تطبیق داشته شود و در این راستا سبک زندگی دینی که بارها مورد توجه مقام معظم رهبری بوده است مورد نظر قرار گیرد تا به زندگی مطلوب برسیم.

وی خاطرنشان کرد: مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه نیاز به کار کارشناسی دقیق دارد و در این زمینه تمامی دستگاه های ذیربط باید بیش از گذشته، پیش قدم شوند و حضوری فعال داشته باشند.

شایان ذکر است در این جلسه در خصوص احداث آرامستان دوم اصفهان در غرب یا شمال غرب اصفهان نیز بحث و تبادل و نظر شد.

تعداد بازدید: 92
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal