دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/06/30 رییس ستاد انتخابات کشور در جلسه ستاد انتخابات استان اصفهان مطرح کرد؛
رییس ستاد انتخابات کشور در جلسه ستاد انتخابات استان اصفهان مطرح کرد؛
تحرکات واگرایانه قومیتی, مطالبات تحریک آمیز تقسیماتی و پول های مشکوک؛ سه خط قرمز اصلی رقابت های انتخاباتی

در جریان پانزدهمین سفر استانی معاونت سیاسی که به میزبانی استان اصفهان انجام شد, دکتر جمال عرف معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور در حضور استاندار اصفهان, شماری از مدیران سیاسی استانداری و فرمانداران و بخشداران استان, ضمن تسلیت ایام محرم و سوگواری های حسینی, یکی از اهداف سفرهای استانی معاونت سیاسی را ارزیابی میزان توانمندی و آمادگی ستادهای استانی انتخابات دانست و از آمادگی قابل قبول ستاد انتخابات استان اصفهان تشکر کرد.

عرف با اشاره به برنامه ریزی دقیق برای برگزاری ده دوره آموزشی مجریان انتخابات, تاکید کرد: خروجی ویژه و اصلی این دوره های آموزشی باید این باشد که در پایان دوره ها, هیچ پرسش و ابهامی در هیچ یک از زمینه های اجرایی و برگزاری انتخابات برای مجریان انتخابات در مقام اجرای قانون انتخابات باقی نماند. وی افزود: فرمانداران و بخشداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در حوزه مدیریتی خود, وظیفه دارند انتخاباتی امن و سالم و باشکوه را مبتنی بر سیاست های کلی انتخابات (ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری) به عنوان سند بالادستی انتخابات, و اصول بیطرفی, قانونمداری و امانتداری برگزار کنند.
معاون سیاسی وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود, به ترسیم وضعیت و موقعیت ج.ا.ایران در عرصه های منطقه ای و جهان اسلام پرداخت و با اشاره به دشمنی ها و کینه توزی های دشمنان انقلاب و نظام در تمام دوران 40 ساله انقلاب اسلامی, ج.ا. ایران را یک قدرت منطقه ای تعیین کننده و تاثیرگذار توصیف کرد که حضور و مواضع و عملکردش موجب عزت و امید و افتخار جهان اسلام است. وی افزود: اکنون عظمت و عزت جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام به مرتبه ای کم سابقه رسیده است.
عرف تاکید کرد: با وجود چنین جایگاه عزتمندانه ای است که علی رغم تمامی اقدامات غیر قانونی و تحریم های ظالمانه علیه مردم و نظام, جمهوری اسلامی ایران توانست مقتدرانه و مبتنی بر استراتژی مقاومت فعال, عرصه های اقتصادی و سیاسی و امنیتی خود را به خوبی مدیریت کند و اعتقاد دارم از نقطه اوج فشارها و بحران ها گذشته ایم و چشم انداز موفقی فراروی ما قرار دارد.
رییس ستاد انتخابات کشور با تاکید بر این که یکی از مهم ترین مولفه های ارزیابی عملکرد فرمانداران, میزان تلاش و تکاپوی آن ها برای افزایش مشارکت است, اظهار داشت: فرمانداران و بخشداران به عنوان مجریان انتخابات, باید در عین حفظ استقلال خود به عنوان نمایندگان عالی دولت و مجری انتخابات, نهایت تعامل را با سایر دستگاه های مرتبط با امر انتخابات داشته باشند و شرایط را برای برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور فراهم نمایند.
معاون سیاسی وزیر کشور هم چنین سه خط قرمز اصلی در رقابت های انتخاباتی را تحرکات و تهییجات واگرایانه قومیتی, مطالبات افراطی و تحریک آمیز تقسیماتی و نیز منابع مالی مجهول و پول های مشکوک دانست و اعلام کرد: ستاد انتخابات کشور در قبال عبور از این خطوط قرمز مماشات نخواهد کرد.
​وی با تاکید بر ضرورت تسلط و اشراف کامل مجریان انتخابات بر قوانین انتخابات, رصد دقیق و مستمر فضای انتخاباتی و جلوگیری از ورود پول های مشکوک و منابع مالی مجهول را از وظایف اصلی مجریان انتخابات دانست. وی اظهار داشت: سازوکار انتخابات در نظام به نحوی است که سرانجام این مردمند که انتخاب می کنند و نقش اصلی و تعیین کننده را در انتخابات ایفا می کنند.
عرف در بخش پایانی سخنان خود, دفاع از برنامه ها و سیاست های دولت مستقر را وظیفه ای بدیهی و منطقی برای فرمانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت دانست و تاکید کرد: بدیهی است که مسوولان و مدیران دولت باید از دولت مستقر, مشروع و قانونی که با رای مردم انتخاب شده است, دفاع کنند و نهایت توان خود را برای اجرای برنامه ها و سیاست های این دولت به کار بندند.
تعداد بازدید: 11
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal