دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/06/30 وزیر صنعت، معدن و تجارت: تفویض اختیار به استان‌ها و انجمن‌ها رویکرد وزارت صنعت است
وزیر صنعت، معدن و تجارت: تفویض اختیار به استان‌ها و انجمن‌ها رویکرد وزارت صنعت است
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر تسهیل در امور و رونق در تولید و کسب و کار گفت: برای تحقق این هدف، رویکرد وزارت صمت تفویض اختیار به استان‌ها و انجمن‌های حوزه تولید است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وامور بین الملل استانداری اصفهان، رضا رحمانی در آیین نکوداشت واحدهای نمونه صنعتی استان اصفهان اظهار داشت: تفویض اختیار به استانداران برای پیگیری امور و همچنین مدیرکل سازمان در استان‌ها می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل و فصل کند.

وی اضافه کرد: همچنین انجمن‌ها در هر جایی که می‌توانند مسئولیت اجرای کارها را بپذیرند ما امور را به آنها را واگذار می‌کنیم، برای مثال انجمن‌ها در صنعت سنگ، تولید زعفران و فرش ماشینی ظرفیت زیادی دارند و بی‌شک فعالیت آنها کارساز خواهد بود و به افزایش تولید منجر می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نگاه واقع گرایانه افزود: البته نگاه سفید و سیاه بر وضعیت اقتصادی و صنعتی نباید حاکم باشد زیرا این امر باعث نتیجه گیری‌های نادرست می‌شود.

رحمانی با اشاره به گزارش‌های بانک جهانی گفت: در سال گذشته رشد اقتصادی منفی بود و هم اکنون به حدود یک رسیده و در سال آینده به مثبت، سه افزایش خواهد یافت.

وی با تاکید بر اینکه سیاست دولت عدم اجازه ورود به کالاهایی که در داخل کشور توانایی تولید داریم، خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید واردات یک هزار و 500 قلم جنس کالا را ممنوع کرده تا بتواند از ظرفیت‌های داخلی برای تولید آن استفاده کند، زیرا می‌توانیم در ایران آنها را تولید و عرضه کنیم.

وزیر صمت با بیان اینکه بر مبنای یک برنامه ریزی، محصولات وارداتی به ارزش 10 میلیارد دلار تا سال 1400 در داخل کشور تولید خواهد شد، تصریح کرد: این امر آغاز یک نهضت ساخت داخل را در کشور ما نشان می‌دهد.

رحمانی  با اشاره به اینکه می‌توان از پتانسیل‌های داخلی برای تولید استفاده کرد، ادامه داد: هم اکنون 70 درصد از لاستیک‌های کشور وارداتی است و بالغ بر 70 درصد از چادر مشکی مورد استفاده در کشور نیز از کشورهای دیگر تامین می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه به اینکه واحدهایی که ظرفیت خالی دارند باید احیا شوند، گفت: صادرات محصولات مورد نیاز مردم نباید در دستور کار قرار گیرد و در جایی که مازاد تولید داریم می‌توان آنها را به دیگر کشورها صادر کنیم.

وزیر صمت توجه به کیفیت محصولات صادراتی را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: نباید صادرات سبب آبروریزی برای ایران شود بنابراین باید نهایت افزایش کیفیت را در دستور کار سازندگان قرار گیرد.

رحمانی تاکید کرد: این وزارتخانه به شدت به دنبال حذف دلالی در بازار و صنعت کشور است و در این راستا تلاش خواهد کرد، همچنین رابطه خودروسازان و قطعه‌سازان باید اصلاح شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت پیوستن به بازار اورآسیا را مثبت دانست و گفت: می‌توان از این منطقه منحصربه‌فرد برای صادرات محصولات به خوبی استفاده کرد.

تعداد بازدید: 21
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal