دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/06/30 طرح قطار پرسرعت اصفهان - تهران پس از سال‌ها وقفه آغاز شد
طرح قطار پرسرعت اصفهان - تهران پس از سال‌ها وقفه آغاز شد
وزیر راه و شهرسازی گفت: قطار سریع السیر اصفهان- قم - تهران که چند سالی دچار رکود و وقفه شده بود از امروز فعال شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، محمد اسلامی در بازدید از طرح قطار سریع‌السیر اصفهان- قم – تهران اظهار داشت: این قطار، یکی از طرح‌های مهم و راهبردی در حوزه زیربنایی حمل و نقل است.

وی افزود: اهمیت اجرای این طرح تنها از باب تردد آسان در حوزه تهران و اصفهان نیست بلکه موضوع اصلی آن اتصال به زنجیره حمل و نقل جهانی است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سرمایه‌گذاری کشور چین برای اجرا و تکمیل این طرح تصریح کرد: رییس جمهور چین از این طرح به عنوان "یک کمربندی، یک راه" یاد کرد و بر ادامه و تکمیل این طرح بزرگ ریلی تاکید کرده است.

وی با اشاره به اینکه راه ابریشم در دوران گذشته به عنوان یک مسیر تاریخی از ایران عبور کرد، گفت: اجرای چنین طرح‌های بزرگی با تکنولوژِی پیشرفته و حرکت سریع اقتصادی می تواند احیاگر آن راه تاریخی باشد ولی نمی توان بدون سرمایه‌گذاری سریع و ایمن به آن دست یافت.

اسلامی تصریح کرد: اکنون 215 کیلومتر از این طرح در مسیر اصفهان، دست کم 70 درصد پیشرفت داشته است و از امروز هم با بکارگیری تجهیزات لازم، فعالیت این طرح بزرگ از سر گرفته می شود.

وی درخصوص زمان تکمیل طرح گفت: بنا به چند عامل ناشناخته نمی‌توان پیش بینی زمانی درستی اعلام کرد ولی تمام تلاش دولت در سطح رییس جمهوری و وزارتخانه مربوطه تکمیل هرچه سریعتر این گونه طرح‌های راهبردی است.

استاندار اصفهان در جریان بازدید از طرح قطار پرسرعت اصفهان – قم - تهران از پیمانکار مربوطه خواست تا برای سرعت در اجرای آن نسبت به افزایش تجهیزات به ویژه ماشین آلات به دلیل زیاد بودن طول این پروژه اقدام کند.

دکتر عباس رضایی همچنین پیشنهاد داد تا شرکت ساخت که مسوولیت اجرای این طرح ملی را عهده‌دار است با توجه به اینکه بخش بزرگی از آن در حوزه استان اصفهان قرار دارد دفتری در شهر اصفهان برای پیگیری های روزانه و هفتگی و برپایی جلسات لازم درخصوص میزان پیشرفت کار برپا کنند.

تعداد بازدید: 30
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal